| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.394x0.591Inch; Ø10x15mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R28 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 35V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 35V; Ø0.394x0.591Inch; Ø10x15mm; 0.28R
- Ref: ESA02135-0131
Stock: 27
-
0.400€
- Ex Tax: 0.325€
