| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x1.22Inch; Ø12x31mm |
| Capacitance | 220uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | 0R23 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85ºC |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 1,318Inch; 33,5mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 220uF; 63V; Ø0.472x1.22Inch; Ø12x31mm; 0R23
- Ref: ESA02135-0136
Stock: 47
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
