| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x1.535Inch; Ø12x39mm |
| Capacitance | 470uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 85º |
| Operating voltage | 40V |
| Pitch | 1,535inch; 39mm |
| Terminal type | Axial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 470uF; 40V; Ø0.472x1.535Inch; Ø12x39mm;
- Ref: ESA02135-0150
Stock: 11
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
