| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R38 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 6.3V |
| Pitch | 0,157inch; 4mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 6.3V; Ø0.315x0.472Inch; Ø8x12mm; 0.38ohm
- Ref: ESA02135-0161
Stock: 14
-
0.166€
- Ex Tax: 0.135€
