| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.63x0.984Inch; Ø16x25mm |
| Capacitance | 1000uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0R16 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 63V |
| Pitch | 0,354inch; 9mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 1000uF; 63V; Ø0.63x0.984Inch; Ø16x25mm; 0R16
- Ref: ESA02135-0163
Stock: 1
-
0.438€
- Ex Tax: 0.356€
