| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.157x0.276Inch; Ø4x7mm |
| Capacitance | 10uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 1R9 |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 16V |
| Pitch | 0,078inch; 2mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | - |
Electrolytic Capacitor; 10uF; 16V; Ø0.157x0.276Inch; Ø4x7mm; 1.9R
- Ref: ESA02135-0183
Stock:Out Of Stock
-
0.123€
- Ex Tax: 0.100€
