| Capacitor | |
| Body dimensions | 1.181x0.394x0.748Inch; 30x10x19mm |
| Capacitance | 0u33F |
| Capacitor Type | MKT metalized polyester film |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | - |
| Operating voltage | 630V |
| Pitch | 1,102Inch; 28mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±10% |
Film Capacitor; Polyester; 0u33F; 330nF; 630V; 1.181x0.394x0.748Inch; 30x10x19mm;
- Ref: ESA02142-0216
Stock: 5
-
0.480€
- Ex Tax: 0.390€

