| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.707x1.181Inch Ø18x30mm |
| Capacitance | 82uF |
| Capacitor Type | Electrolytic |
| ESR | - |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105ºC |
| Operating voltage | 400V |
| Pitch | 0,295Inch; 7.5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 82uF; 400V; Ø0.707x1.181Inch Ø18x30mm
- Ref: ESA02158-0013
Stock: 1
-
1.455€
- Ex Tax: 1.183€
