| Capacitor | |
| Body dimensions | Ø0.472x0.984Inch; Ø12x20mm |
| Capacitance | 680uF |
| Capacitor Type | Electroytic |
| ESR | 0.065R |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | 105º |
| Operating voltage | 50V |
| Pitch | 0,196inch; 5mm |
| Terminal type | Radial |
| Tolerance | ±20% |
Electrolytic Capacitor; 680uF; 50V; Ø0.472x0.984Inch; Ø12x20mm
- Ref: ESA02779-0002
Stock: 8
-
0.300€
- Ex Tax: 0.244€
