| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 60A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 55V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 16V |
| Marking Code | AUIRLR2905Z |
| Mounting | SMD |
| Package | TO-252 / DPAK |
| Type of mosfet | P-CH |
MOSFET; AUIRLR2905Z; N-Ch; 55V; 60A; TO - 252 / DPAK
- Ref: ESA03494-0002
- Ref. Manufacturer: AUIRLR2905Z
Stock: 5
-
1.471€
- Ex Tax: 1.196€

