| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 110A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 55V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | F3205S |
| Mounting | SMD |
| Package | TO-263 / D2PAK |
| Type of mosfet | N-CH |
IRF3205STRLPBF MOSFET N Channel 55V 110A 8mOhm 97.3nC D2PAK
- Ref: ESA02043-0010
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: IRF3205STRLPBF
Stock: 5
-
2.706€
- Ex Tax: 2.200€

