| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 3.6A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 800V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 5.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 30V |
| Marking Code | P4N80FP |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220F |
| Type of mosfet | N-CH |
IXTP4N80P Power MOSFET, N Channel, 3.6 A, 800 V, 3 ohm, 10 V, 5.5 V
- Ref: ESA02068-0043
- Ref. Manufacturer: IXTP4N80P
Stock: 1
-
2.734€
- Ex Tax: 2.223€

