| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 3.9A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 600V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 3.75V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2.25V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 30V |
| Marking Code | P6NA60FI |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220F |
| Type of mosfet | N-CH |
P6NA60FI MOSFET, N - CHANNEL, 600V, 3.9A, 1.2ohm ISOWATT220
- Ref: ESA02120-0001
- Ref. Manufacturer: P6NA60FI
Stock: 2
-
6.876€
- Ex Tax: 5.590€

