| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 48A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 35V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 3V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | 60N3LH5 |
| Mounting | SMD |
| Package | TO-252 / DPAK |
| Type of mosfet | N-CH |
STD60N3LH5 MOSFET Transístor, N Channel, 24 A, 30 V, 7.6 mohm TO-252
- Ref: ESA02121-0001
- Ref. Manufacturer: STD60N3LH5
Stock: 4
-
0.529€
- Ex Tax: 0.430€

