| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 6.9A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 1.4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 0.7V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 12V |
| Marking Code | 4900 |
| Mounting | SMD |
| Package | SOIC-8 |
| Type of mosfet | N-CH |
AO4900, MOSFET, DUAL N CHANNEL, 30V, 6.9A SOIC-8
- Ref: ESA02121-0002
- Ref. Manufacturer: AO4900
Stock: 4
-
3.198€
- Ex Tax: 2.600€

