| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 0.7A / - 0.5A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 30V / - 30V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 2.5V / - 2.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1.2V / - 1.2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ± 20V |
| Marking Code | RG |
| Mounting | SMD |
| Package | SOT-363 |
| Type of mosfet | N-CH / P-CH |
SI1539CDL-T1-GE3 Dual MOSFET, N and P Channel, 700 mA, 30 V, 0.323 ohm, 10 V, 1.2 V, SOT-363
- Ref: ESA02372-0008
- Ref. Manufacturer: SI1539CDL-T1-GE3
Stock: 19
-
0.700€
- Ex Tax: 0.569€

