| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 20A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 700V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ±30V |
| Marking Code | 65R190P |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220F |
| Type of mosfet | N-Channel |
MMF65R190PTH MOSFET; N Channel; 20A; 650V; TO-220F; 65R190P
- Ref: ESA03565-0003
- Ref. Manufacturer: MMF65R190PTH
Stock: 3
-
3.726€
- Ex Tax: 3.029€

