| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 60A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 55V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 2V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 1V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ±16V |
| Marking Code | AULR2905Z |
| Mounting | SMD |
| Package | TO-252-3 |
| Type of mosfet | N-Channel |
AULR2905Z; N Channel MOSFET; 55V; 60A; TO-252-3; AUIRLR2905ZTRL
- Ref: ESA03594-0002
- Manufacturer: INFINEON (IRF)
- Ref. Manufacturer: AULR2905Z
Stock:Out Of Stock
-
2.814€
- Ex Tax: 2.288€

