| Mosfet | |
| Drain current [ Id ] | 7.5A |
| Drain-Source voltage [ Vds ] | 700V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) max] | 4.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs(th) min] | 2.5V |
| Gate-Source voltage [ Vgs ] | ±30V |
| Marking Code | WML10N70C2 |
| Mounting | THT |
| Package | TO-220 |
| Type of mosfet | N-Channel |
WML10N70C2; MOSFET; N Channel; 7.5A; 700V; TO220F
- Ref: ESA03811-0001
- Ref. Manufacturer: WML10N70C2
Stock: 3
-
0.752€
- Ex Tax: 0.611€

